INFORMACJE O CENTRUM MEDYCZNYM VIS VITALIS

Centrum Medyczne Vis Vitalis powstało z głębokiego pragnienia poszukiwania prawdy. Dlatego naszą misją jest stworzenie interdyscyplinarnego zespołu terapeutycznego, aby prawdziwie skutecznie i bezpiecznie rozwiązywać przyczyny problemów naszych podopiecznych.
Każdy z nas odpowiedzialny jest za własny stan zdrowia. Codziennie podejmowane decyzje, to jak żyjemy wpływa na nasz stan zdrowia. Doświadczenie pokazuje, że sukces terapeutyczny w 70% zależy od zaangażowania klienta w terapię. Staramy się, aby to co zależy od nas miało jak największą wartość (podnosząc kwalifikacje zawodowe, szkoląc się, współpracując ze specjalistami w swoich dziedzinach, zwiększając jakość usług).
Nasze Centrum Medyczne świadczy usługi z zakresu medycyny komplementarnej (integracyjnej, holistycznej, regulacyjnej). Łącząc wiedzę z różnych nurtów medycznych (zarówno tą z zachodu jak i ze wschodu), można osiągnąć lepsze rezultaty terapeutyczne, co przekłada się na efekty długoterminowe. Nierzadko znalezienie przyczyny problemu wymaga dogłębnej analizy z uwzględnieniem wielu okoliczności. Podejście holistyczne rozumiemy przez pryzmat duszy, umysłu, ciała i mikrobioty. W zaleceniach dla podopiecznych bierzemy pod uwagę zachowania i nawyki stylu życia oraz czynniki środowiskowe (w których żyjemy).
Pomagamy w różnych chorobach przewlekłych i zakaźnych, w tym w problemach sercowo-naczyniowych (kardiologicznych), neurologicznych, hormonalnych (endokrynologicznych), układu pokarmowego (gastroenterologicznych), kostno-stawowych, autoimmunizacyjnych (autoimmunologicznych), skórnych (dermatologicznych), psychicznych (zaburzeniach psychicznych), ginekologicznych (m.in. problemy z płodnością, zaburzenia miesiączkowania), urologicznych (m.in. przerost gruczołu krokowego/prostaty), nowotworowych (onkologicznych), metabolicznych (m.in. cukrzyca, otyłość), dziecięcych (pediatrycznych), zakaźnych (mikrobiologicznych i parazytologicznych/pasożyty)… i wiele więcej.
Działamy również profilaktycznie. Organizujemy różne wykłady i prelekcje. Z chęcią udzielamy się publicznie.

Doświadczenie pokazuje, że najefektywniejszą formą współpracy są pakiety (czyli połączone usługi). W swojej ofercie posiadamy:

I) DZIAŁ NATUROPATII:

 • Konsultacje naturopatyczne (dotyczące naturalnych metod wspierania zdrowia),
 • Konsultacje dietetyczne/suplementacyjne,
 • Konsultacje Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM),
 • Ułożenie indywidualnego jadłospisu (planu żywieniowego),
 • Ziołolecznictwo,
 • Biohacking (to różne elementy stylu życia i środowiska życia człowieka, służące optymalizacji zdrowia);

II) DZIAŁ REHABILITACJI/FIZJOTERAPII:

 • Klawiterapię według algorytmów dr F. Barbasiewicza,
 • Sesje oddechowe według metody dr K. P. Butejki,
 • Świecowanie/konchowanie uszu;

III) DZIAŁ PSYCHOTERAPII:

 • Sesje kinezjologiczne (metoda terapeutyczna pomagająca w odstresowaniu, kinezjologia to „nauka o ruchu”, z gr. „kinesis” to ruch i „logos” to rozumowanie/myśl/nauka;

IV) DZIAŁ DIAGNOSTYKI/POMIARÓW:

 • Pomiar So-check: Oligocheck i Cardicheck (spektrofotometria i pulsoksymetria; która bada poziom minerałów, witamin i metali toksycznych/ciężkich i lekkich/ w organizmie oraz stres układu sercowo-naczyniowego i autonomiczny układ nerwowy),
 • Test Gniomcheck (analiza mikrobioty jelitowej; która określa skład i funkcje mikroorganizmów w jelicie),
 • Analiza składu ciała (na analizatorze Tanita),
 • Pomiar Akuport M1+ (pomiar elektroakupunkturowy wg. dr R. Volla; który pozwala spersonalizować dobór stosowanych produktów, np. suplementów).

I wiele więcej… Staramy się stale podnosić jakość świadczonych usług, wykwalifikowanie pracowników oraz poszerzać ofertę naszych usług.

Ponadto współpracujemy z wieloma podmiotami, innymi gabinetami, specjalistami w swoich dziedzinach (np. psychobiologami, specjalistami higieny radiacyjnej, stomatologami biologicznymi), aby zapewnić naszym podopiecznym najskuteczniejsze i bezpieczne rozwiązania terapeutyczne.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu (aby wyświetlić, kliknij na niebieskie) z naszą rejestracją, odpowiemy na pytania.

 

Do zobaczenia!

Po aktualne informacje zapraszamy na nasze profile, podane poniżej ↓ (wystarczy kliknąć w ikonkę).

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne Vis Vitalis Przemysław Kasprzyszyn 

ul. Reymonta 56, 49-100 Niemodlin 
NIP: 991-054-68-87
REGON: 523504951

Rejestracja: +48 735-188-347

E-mail: biuro@cmvisvitalis.pl

Śledź nas na